Inteligentne legginsy do jogi – jak działa technologia od Wearable X?

Inteligentne legginsy do jogi – jak działa technologia od Wearable X?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak udoskonalić technikę wykonywania ćwiczeń jogi? Z pomocą przychodzą inteligentne ubrania, takie jak legginsy stworzone przez Wearable X.

Legginsy do jogi od Wearable X – co to takiego?

Inteligentne legginsy marki Wearable X to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chciałyby nieco zaoszczędzić na indywidualnych zajęciach z trenerem. Joga to aktywność jedynie z pozoru prosta. Nieprawidłowo wykonywane asany mogą się przyczynić do naciągnięcia mięśni lub naderwania ścięgien. Z pomocą przychodzi gadżet firmy Wearable X, czyli legginsy korygujące ruchy i wykonywane pozycje.

Czym charakteryzuje się ta sportowa odzież? Legginsy są wyposażone w specjalne sensory mające na celu poprawiać sposób poruszania się osoby ćwiczącej. Monitorują poszczególne ruchy podczas ćwiczeń, chroniąc w ten sposób przed popełnianiem błędów. Legginsy są kompatybilne ze smartfonem. Łączą się ze specjalną aplikacją Nadii X Yoga Pants app dostępną na iOS, za pośrednictwem Bluetooth. Sensory wbudowane w legginsy sprawiają, że odzież wyczuwa ruch jogina, a następnie wysyła wibracje, które wskazują na popełniane błędy i ułatwiają ustawienie się w prawidłowej pozycji. Wspomniane powyżej sensory znajdują się na udach, kolanach oraz kostkach.

Po zakończonym treningu aplikacja może przekazać osobie ćwiczącej wskazówki na temat elementów, nad którymi powinna popracować i na które powinna zwrócić szczególną uwagę podczas kolejnej praktyki. Bateria znajdująca się w legginsach wytrzymuje 1,5 godziny. Sprawia to, że nieco dłuższe zajęcia muszą odbywać się po części bez inteligentnych podpowiedzi. Po odczepieniu sensorów legginsy można wyprać w pralce.

Ile trzeba zapłacić za takie innowacyjne rozwiązanie? Inteligentne legginsy do jogi kosztują 249 dolarów. Decydując się na zakup czterech par oraz rocznej subskrypcji, zapłacimy 999 dolarów. Kto powinien zaopatrzyć się w takie legginsy? Stanowią one idealne rozwiązanie dla miłośników elektronicznych i sportowych nowości.

Inteligentna odzież od Enflux

Na rynku można się również spotkać z wieloma innymi inteligentnymi ubraniami mającymi na celu udoskonalenie sportowych osiągnięć. Przykładem może być Enflux, czyli system mierzący szereg parametrów, który opiera się na wykorzystaniu czujników znajdujących się niemalże na całym ciele. Rozwiązanie to zadebiutowało w serwisie Kickstarter.

Enflux wykorzystuje szereg technologii, które są używane podczas produkcji odzieży dla kierowców sportowych. Wspomniane powyżej czujniki mierzą i mapują ruch danej osoby podczas poszczególnych ćwiczeń, co ma dostarczyć dane do późniejszej analizy. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla wszystkich osób, których priorytetem jest poprawa osiągów. Enflux jest idealną propozycją dla sportowców, którym zależy na dokładnych, konkretnych danych bazujących na algorytmach i odpowiednio przetworzonych odczytach. Możliwe staje się tu zlokalizowanie braków i błędów oraz dostarczenie informacji na temat niewykorzystanego jeszcze potencjału. Dane prezentowane są na ekranie smartfona / tableta i mają postać czytelnych statystyk.

Innowacyjne rozwiązanie jest aktualnie w fazie prototypu. Firma współpracuje z najlepszymi na świecie trenerami, którzy pomagają w przygotowaniu możliwie jak najwierniejszego odwzorowania poszczególnych ruchów, z jakimi mamy do czynienia podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Pod uwagę brane są tutaj różne czynniki, takie jak style treningów czy indywidualne przyzwyczajenia sportowca. Enflux ma w planach współpracę z popularnymi serwisami fitness, dzięki czemu rozwiązanie to ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*