Picie pokrzywy a odchudzanie

Picie pokrzywy a odchudzanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokrzywa zwyczajna to roślina o wyjątkowo wielu zastosowaniach. Stanowi bogate źródło cennych witamin oraz ze względu na swoje lecznicze właściwości znalazła zastosowanie w medycynie naturalnej. Sprawdź, dlaczego warto włączyć ją do swojej diety!

Pokrzywa na odchudzanie?

Pokrzywa zwyczajna to nie tylko chwast, a roślina, której właściwości lecznicze są ogromne. Zawiera mnóstwo cennych substancji odżywczych jak witaminy A, C i E, a masę składników mineralnych takich jak siarka, magnez, wapń, żelazo czy potas. Jej regularne stosowanie poprawia przyswajanie pokarmów i trawienie, co za tym idzie, sprawdza się u osób chcących poprawić swoją sylwetkę. Liści pokrzywy posiadają również działanie moczopędne, przez co pomaga oczyścić organizm z szkodliwych produktów.  

Zdrowotne właściwości pokrzywy

Napar z pokrzywy ma wiele właściwości, a wśród nich:

  • poprawia stan włosów, skóry i paznokci,
  • oczyszcza organizm z toksyn,
  • poprawia działanie układu odpornościowego,
  • wzmaga produkcję czerwonych krwinek,
  • zmniejszenie alergii,
  • działa moczopędnie.  

Pokrzywa a odchudzanie 

Pokrzywa może okazać się bardzo przydatna dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Sok z pokrzywy zawiera związki, które wykazują działanie oczyszczające układ trawienny, sekretynę, która aktywizuje pracę trzustki oraz reguluje przemianę materii i ułatwia trawienie. Jej regularne picie pobudza wydzielanie soków żołądkowych, co pomaga przy trawieniu. Herbata z pokrzywy jest także smaczna!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*